CLS641M300LB1C
CLS641M300LB1C Cornell Dubilier Knowles
338_KNO_CLS%20-%20CLSR_R1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 640F,300VDC,105C FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.385" W (76.20mm x 35.18mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 210mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.638" (16.20mm)
Capacitance: 640 µF
Voltage - Rated: 300 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.41 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.97 A @ 20000 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLS641M300LB1C Cornell Dubilier Knowles
Description: 640F,300VDC,105C FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.385" W (76.20mm x 35.18mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 210mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.638" (16.20mm), Capacitance: 640 µF, Voltage - Rated: 300 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.41 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.97 A @ 20000 Hz.