CLSD-020-PRG-G2
CLSD-020-PRG-G2 NMB Technologies Corporation
CLSD-020-PRG-G2_Spec.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: LED DRIVER CC/CV AC/DC 5-42V 2A
Packaging: Bulk
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 4.15" L x 2.77" W x 1.10" H (105.4mm x 70.4mm x 28.0mm)
Voltage - Output: 5 ~ 42V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, CSA, EN, UL
Ratings: IP20
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLSD-020-PRG-G2 NMB Technologies Corporation
Description: LED DRIVER CC/CV AC/DC 5-42V 2A, Packaging: Bulk, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 4.15" L x 2.77" W x 1.10" H (105.4mm x 70.4mm x 28.0mm), Voltage - Output: 5 ~ 42V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, CSA, EN, UL, Ratings: IP20, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.