CM06FD202JO3
CM06FD202JO3 Cornell Dubilier - CDE
RADIAL-ORDER.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Mica Capacitors 2nF 500V 5%
auf Bestellung 217 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM06FD202JO3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP MICA 500V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.669" L x 0.240" W (17.00mm x 6.10mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.343" (8.70mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2000 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CM06FD202JO3 CM06FD202JO3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles RADIAL-ORDER.pdf Description: CAP MICA 500V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.669" L x 0.240" W (17.00mm x 6.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.343" (8.70mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2000 pF
Voltage - Rated: 500 V