CM06FD242JO3
CM06FD242JO3 Cornell Dubilier Knowles
RADIAL-ORDER.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 500V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.343" (8.70mm)
Dielectric Material: Mica
Part Status: Active
Capacitance: 2400 pF
Voltage - Rated: 500 V
auf Bestellung 860 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM06FD242JO3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 500V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.343" (8.70mm), Dielectric Material: Mica, Part Status: Active, Capacitance: 2400 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CM06FD242JO3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CM06FD242JO3 CM06FD242JO3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE RADIAL_ORDER-3081689.pdf Mica Capacitors 2400pF 500V 5%