CM1AF-D-P-12V
CM1AF-D-P-12V Panasonic Electric Works
CM_Relays_2014.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 35A 12V
Packaging: Bulk
Features: Diode, Sealed - Flux Protection
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 125 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 35 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 15 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM1AF-D-P-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 35A 12V, Packaging: Bulk, Features: Diode, Sealed - Flux Protection, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 125 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 35 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 15 ms.