CM1F-D-24V
CM1F-D-24V Panasonic Electric Works
CM_Relays_2014.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 15A 24V
Packaging: Tube
Features: Diode, Sealed - Flux Protection
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 28VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 14 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 15 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM1F-D-24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 15A 24V, Packaging: Tube, Features: Diode, Sealed - Flux Protection, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 28VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 14 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 15 ms.