CMD-120-ASE-5
CMD-120-ASE-5 ATC-Diversified Electronics
CMD_Spec_Sheet_16c33c5957.pdf
Hersteller: ATC-Diversified Electronics
Description: UNIVERSAL AC CURRENT MONITOR
Packaging: Box
Delay Time: 0.1 ~ 30 Sec
Output Type: Relay
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: DPDT (2 Form C)
Type: Current Sensing AC
Voltage - Supply: 120VAC
Contact Rating @ Voltage: 10A @ 120VAC
Trip Status: Energized High/Low
Trip Range: 1 ~ 5A AC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMD-120-ASE-5 ATC-Diversified Electronics
Description: UNIVERSAL AC CURRENT MONITOR, Packaging: Box, Delay Time: 0.1 ~ 30 Sec, Output Type: Relay, Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: DPDT (2 Form C), Type: Current Sensing AC, Voltage - Supply: 120VAC, Contact Rating @ Voltage: 10A @ 120VAC, Trip Status: Energized High/Low, Trip Range: 1 ~ 5A AC.