Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CMOD2004 BK PBFREE
CMOD2004 BK PBFREE
CMOD2004 BK PBFREE Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 200MA 300V SMD DIODE-SWITCHING S
Packaging: Box
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMOD2004 BK PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: 200MA 300V SMD DIODE-SWITCHING S, Packaging: Box, Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 5pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: SOD-523, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V.
Weitere Produktangebote CMOD2004 BK PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMOD2004 BK PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Small Signal Switching Diodes Switching 240Vr 300Vrrm 200mA