CMR04C2R5DPDP
CMR04C2R5DPDP Cornell Dubilier Knowles
Packaging: Bulk
Tolerance: ±0.5pF
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Lead Spacing: 0.150" (3.80mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.331" (8.40mm)
Capacitance: 2.5 pF
Voltage - Rated: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMR04C2R5DPDP Cornell Dubilier Knowles
Description: CMR MICA, Packaging: Bulk, Tolerance: ±0.5pF, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Lead Spacing: 0.150" (3.80mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.331" (8.40mm), Capacitance: 2.5 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CMR04C2R5DPDP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMR04C2R5DPDP CMR04C2R5DPDP Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CMR.pdf Mica Capacitors 2.5pF 500V +/- .5pF tol