CMR05C2R0DPDP
CMR05C2R0DPDP Cornell Dubilier Knowles
Description: CMR MICA
Tolerance: ±0.5pF
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Lead Spacing: 0.224" (5.70mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.358" (9.10mm)
Capacitance: 2 pF
Voltage - Rated: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMR05C2R0DPDP Cornell Dubilier Knowles
Description: CMR MICA, Tolerance: ±0.5pF, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Lead Spacing: 0.224" (5.70mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.358" (9.10mm), Capacitance: 2 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CMR05C2R0DPDP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMR05C2R0DPDP CMR05C2R0DPDP Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CMR.pdf Mica Capacitors 2pF 500V +/- .5pF tol