CMR06F272FPDP
CMR06F272FPDP Cornell Dubilier Knowles
CMR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 2700PF 1% 500V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±1%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.540" (13.72mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 pF
Voltage - Rated: 500 V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMR06F272FPDP Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 2700PF 1% 500V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±1%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.540" (13.72mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CMR06F272FPDP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMR06F272FPDP Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CMR-610429.pdf Mica Capacitors 2700pF 500 Volts 1%