CMR08F473FODP
CMR08F473FODP Cornell Dubilier Knowles
CMR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 47000PF 500V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±1%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.469" L x 0.449" W (37.30mm x 11.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 1.051" (26.70mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.909" (23.10mm)
Capacitance: 0.047 µF
Voltage - Rated: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMR08F473FODP Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 47000PF 500V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±1%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.469" L x 0.449" W (37.30mm x 11.40mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 1.051" (26.70mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.909" (23.10mm), Capacitance: 0.047 µF, Voltage - Rated: 500 V.