Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CMSH1-40HE TR13 PBFREE
CMSH1-40HE TR13 PBFREE
CMSH1-40HE TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CMSH1-40HE_SERIES.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 1A 40V SMD RECTIFIER-SCHOTTKY (>
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 116pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: SMA
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMSH1-40HE TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: 1A 40V SMD RECTIFIER-SCHOTTKY (>, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 116pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: SMA, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote CMSH1-40HE TR13 PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMSH1-40HE TR13 PBFREE CMSH1-40HE TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor cmsh1-40he_series-1518631.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40Vrrm 40Vr 28Vrms 1.0A 30A 1.4W