Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > CMXD2004SR TR PBFREE
CMXD2004SR TR PBFREE Central Semiconductor
CMXD2004S.pdf
Hersteller: Central Semiconductor
Small Signal Switching Diodes Dual 240Vr 300Vrrm 200mA 225mA 625mA
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMXD2004SR TR PBFREE Central Semiconductor
Description: DIODE ARRAY 240V 200MA SOT26, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 12 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA, Supplier Device Package: SOT-26, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V.
Weitere Produktangebote CMXD2004SR TR PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMXD2004SR TR PBFREE CMXD2004SR TR PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CMXD2004S.PDF Description: DIODE ARRAY 240V 200MA SOT26
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 12 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mA
Supplier Device Package: SOT-26
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V