CP1H-N-12V Panasonic Electric Works
246799
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: CP POWER RELAY 1 FORM C 12V
Features: Sealed - Fully
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 53.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 6.5 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP1H-N-12V Panasonic Electric Works
Description: CP POWER RELAY 1 FORM C 12V, Features: Sealed - Fully, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 53.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1 VDC, Must Operate Voltage: 6.5 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms.