Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CP226V-2N4393-CT20
CP226V-2N4393-CT20 Central Semiconductor Corp
CP226V-2N4393_WPD.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: JFET N-CH 40V 50MA DIE
Packaging: Tray
Package / Case: Die
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
FET Type: N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 20pF @ 20V
Voltage - Breakdown (V(BR)GSS): 40 V
Current Drain (Id) - Max: 50 mA
Supplier Device Package: Die
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Power - Max: 1.8 W
Resistance - RDS(On): 100 Ohms
Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id: 500 mV @ 1 nA
Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0): 5 mA @ 3 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP226V-2N4393-CT20 Central Semiconductor Corp
Description: JFET N-CH 40V 50MA DIE, Packaging: Tray, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), FET Type: N-Channel, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 20pF @ 20V, Voltage - Breakdown (V(BR)GSS): 40 V, Current Drain (Id) - Max: 50 mA, Supplier Device Package: Die, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Power - Max: 1.8 W, Resistance - RDS(On): 100 Ohms, Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id: 500 mV @ 1 nA, Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0): 5 mA @ 3 V.