Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CP229-2N5109-CT20
CP229-2N5109-CT20 Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: RF TRANSISTOR TO-39
Packaging: Bulk
Package / Case: Die
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Gain: 11dB
Current - Collector (Ic) (Max): 400mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20V
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 50mA, 15V
Frequency - Transition: 1.2GHz
Noise Figure (dB Typ @ f): 3dB @ 200MHz
Supplier Device Package: Die
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP229-2N5109-CT20 Central Semiconductor Corp
Description: RF TRANSISTOR TO-39, Packaging: Bulk, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: NPN, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ), Gain: 11dB, Current - Collector (Ic) (Max): 400mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20V, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 50mA, 15V, Frequency - Transition: 1.2GHz, Noise Figure (dB Typ @ f): 3dB @ 200MHz, Supplier Device Package: Die, Part Status: Obsolete.