CP2500DC54-PEZ-B ABB Power Electronics Inc.
Hersteller: ABB Power Electronics Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 54V 2500W
Power (Watts): 2500W
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 13.85" L x 4.00" W x 1.63" H (351.2mm x 101.6mm x 41.4mm)
Mounting Type: Rack Mount
Type: Front End
Operating Temperature: -5°C ~ 45°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): -72V
Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 46.3A
Voltage - Input (Min): -40V
Voltage - Output 1: 54V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP2500DC54-PEZ-B ABB Power Electronics Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 54V 2500W, Power (Watts): 2500W, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 13.85" L x 4.00" W x 1.63" H (351.2mm x 101.6mm x 41.4mm), Mounting Type: Rack Mount, Type: Front End, Operating Temperature: -5°C ~ 45°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): -72V, Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 46.3A, Voltage - Input (Min): -40V, Voltage - Output 1: 54V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote CP2500DC54-PEZ-B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP2500DC54-PEZ-B Hersteller : GE Critical Power CP2500DC54PE_DC_June_16_2015-1084708.pdf Rack Mount Power Supplies 2500W -40to-72Vdc +/-54Vdc DC/DC PEM