Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CP310-MPSA42-CT20
CP310-MPSA42-CT20
CP310-MPSA42-CT20 Central Semiconductor Corp
CP310-MPSA42_WPD.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 300V 0.5A DIE
Packaging: Tray
Package / Case: Die
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 500mV @ 2mA, 20mA
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 30mA, 10V
Supplier Device Package: Die
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP310-MPSA42-CT20 Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 300V 0.5A DIE, Packaging: Tray, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: NPN, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 500mV @ 2mA, 20mA, Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO), DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 30mA, 10V, Supplier Device Package: Die, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 500 mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 300 V.
Weitere Produktangebote CP310-MPSA42-CT20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP310-MPSA42-CT20 Hersteller : Central Semiconductor CP310-MPSA42_WPD.PDF Bipolar Transistors - BJT 300Vcbo 300Vceo 6.0Vebo 500mA