Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CPZ18-BZX55C5V1-CT
CPZ18-BZX55C5V1-CT Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.1V 500MW DIE
Tolerance: ±5.88%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 35 Ohms
Supplier Device Package: Die
Part Status: Obsolete
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPZ18-BZX55C5V1-CT Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.1V 500MW DIE, Tolerance: ±5.88%, Packaging: Bulk, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 35 Ohms, Supplier Device Package: Die, Part Status: Obsolete, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V.