Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CPZ19-1N5255B-CM200
CPZ19-1N5255B-CM200 Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 28 V
Impedance (Max) (Zzt): 44 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80
Part Status: Obsolete
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 21 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPZ19-1N5255B-CM200 Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 28 V, Impedance (Max) (Zzt): 44 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80, Part Status: Obsolete, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 21 V.