Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CPZ28X-BZX55C5V1-CT
CPZ28X-BZX55C5V1-CT
CPZ28X-BZX55C5V1-CT Central Semiconductor Corp
CPZ28X-BZX55C3V3_SERIES_WPD.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Supplier Device Package: Die
Part Status: Obsolete
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPZ28X-BZX55C5V1-CT Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER, Packaging: Bulk, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Supplier Device Package: Die, Part Status: Obsolete, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA.