Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CPZ58X-BZX55C3V3-CM
CPZ58X-BZX55C3V3-CM Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER
Tolerance: ±6%
Packaging: Bulk
Package / Case: Die
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms
Supplier Device Package: Die
Part Status: Active
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPZ58X-BZX55C3V3-CM Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER, Tolerance: ±6%, Packaging: Bulk, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V, Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms, Supplier Device Package: Die, Part Status: Active, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V.