Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CPZ58X-BZX55C6V8-CT
CPZ58X-BZX55C6V8-CT Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER
Tolerance: ±5.88%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 8 Ohms
Supplier Device Package: Die
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 3 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPZ58X-BZX55C6V8-CT Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER, Tolerance: ±5.88%, Packaging: Bulk, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 8 Ohms, Supplier Device Package: Die, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 3 V.