CQ218I-40M Central Semiconductor Corp
CQ218I-40_Series.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TRIAC 40A 600V TO-218
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-218-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 80 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 300A @ 100Hz
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-218
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 40 A
Voltage - Off State: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CQ218I-40M Central Semiconductor Corp
Description: TRIAC 40A 600V TO-218, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-218-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 80 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 300A @ 100Hz, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-218, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 40 A, Voltage - Off State: 600 V.