Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > CR0201JM39RS01
CR0201JM39RS01
CR0201JM39RS01 NextGen Components
Hersteller: NextGen Components
Description: RES,SMD,0201,5%,39Ohm,1/20W
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 201
Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm)
Part Status: Active
Resistance: 39 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR0201JM39RS01 NextGen Components
Description: RES,SMD,0201,5%,39Ohm,1/20W, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 201, Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm), Part Status: Active, Resistance: 39 Ohms.