Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > CR0603JB4K7S01
CR0603JB4K7S01
CR0603JB4K7S01 NextGen Components
3372_CR0603JB4K7S01.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: RES,SMD,0603,5%,4.7K,1/10W
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Resistance: 4.7 kOhms
auf Bestellung 50000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 80000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR0603JB4K7S01 NextGen Components
Description: RES,SMD,0603,5%,4.7K,1/10W, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm), Resistance: 4.7 kOhms.