Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CR16UD-02FP TIN/LEAD
CR16UD-02FP TIN/LEAD Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 16A 200V TH RECTIFIER-ULTRA FAST
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A
Supplier Device Package: TO-220FP
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR16UD-02FP TIN/LEAD Central Semiconductor Corp
Description: 16A 200V TH RECTIFIER-ULTRA FAST, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A, Supplier Device Package: TO-220FP, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote CR16UD-02FP TIN/LEAD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CR16UD-02FP TIN/LEAD CR16UD-02FP TIN/LEAD Hersteller : Central Semiconductor get_document-845406.pdf Rectifiers Dual 200Vrrm 200Vr 140Vrms 16A 125A