CR54-180MC
CR54-180MC Sumida America Components Inc.
CR54 S0746020 (2).pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 18UH 1.23A 150MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 23.3MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.191" (4.85mm)
Inductance: 18 µH
Current Rating (Amps): 1.23 A