CR75-1R5MC
CR75-1R5MC Sumida America Components Inc.
CR75%20S-074-6019.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 1.5UH 5.5A 17 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 17mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 45.6MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR75-1R5MC Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 1.5UH 5.5A 17 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 17mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 45.6MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 5.5 A.