Produkte > LEMO > CRC.M26.GLL.C72VZ
CRC.M26.GLL.C72VZ
CRC.M26.GLL.C72VZ LEMO
P_series_catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Gray
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: C
Shell Size - Insert: M26
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRC.M26.GLL.C72VZ LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Gray, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: C, Shell Size - Insert: M26, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.