Produkte > CW INDUSTRIES > CRSL1A125V1M9
CRSL1A125V1M9
CRSL1A125V1M9 CW Industries
CWIndustries_10182023_CRSL1A125V1M9.pdf
Hersteller: CW Industries
Rocker Switches SP ROCKER, LIGHTED, 125V BLK CURVED HOUS, RED ACT.
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRSL1A125V1M9 CW Industries
Description: SWITCH ROCKER SPST 20A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: Off-On, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination Type, Color: Neon, Green, Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: CSA, UL, VDE, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 12.19mm, Color - Actuator/Cap: Red, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 14 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CRSL1A125V1M9 CRSL1A125V1M9 Hersteller : Oslo Switch CRSL-series-lighted-single-pole.pdf Description: SWITCH ROCKER SPST 20A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPST
Switch Function: Off-On
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color: Neon, Green
Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 12.19mm
Color - Actuator/Cap: Red
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 14 V