Produkte > VIKING > CRT05F7E7681
CRT05F7E7681
CRT05F7E7681 Viking
CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0805; 7.68kΩ; 125mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 2A
Operating temperature: -55...155°C
Case - inch: 0805
Power: 0.125W
Operating current: 2A
Tolerance: ±1%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Resistance: 7.68kΩ
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT05F7E7681 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0805; 7.68kΩ; 125mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 2A, Operating temperature: -55...155°C, Case - inch: 0805, Power: 0.125W, Operating current: 2A, Tolerance: ±1%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Resistance: 7.68kΩ, Manufacturer series: CRT, Type of resistor: thick film, Case - mm: 2012.