Produkte > VIKING > CRT05J7E1501
CRT05J7E1501
CRT05J7E1501 Viking
crt-series.pdf CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0805; 1.5kΩ; 125mW; ±5%; CRT; -55÷155°C
Case - mm: 2012
Resistance: 1.5kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±5%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Manufacturer series: CRT
Operating temperature: -55...155°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT05J7E1501 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0805; 1.5kΩ; 125mW; ±5%; CRT; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Resistance: 1.5kΩ, Power: 0.125W, Tolerance: ±5%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Manufacturer series: CRT, Operating temperature: -55...155°C.