Produkte > VIKING > CRT10F7E2051
CRT10F7E2051
CRT10F7E2051 Viking
CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 1210; 2.05kΩ; 500mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 2A
Type of resistor: thick film
Case - inch: 1210
Case - mm: 3225
Resistance: 2.05kΩ
Power: 0.5W
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: CRT
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating current: 2A
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT10F7E2051 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 1210; 2.05kΩ; 500mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 2A, Type of resistor: thick film, Case - inch: 1210, Case - mm: 3225, Resistance: 2.05kΩ, Power: 0.5W, Tolerance: ±1%, Manufacturer series: CRT, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating current: 2A.