Produkte > VIKING > CRT12F7F2R20
CRT12F7F2R20
CRT12F7F2R20 Viking
crt-series.pdf CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 2512; 2.2Ω; 1W; ±1%; CRT; -55÷155°C; 200ppm/°C
Case - mm: 6332
Resistance: 2.2Ω
Power: 1W
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -55...155°C
Manufacturer series: CRT
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT12F7F2R20 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 2512; 2.2Ω; 1W; ±1%; CRT; -55÷155°C; 200ppm/°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 2512, Case - mm: 6332, Resistance: 2.2Ω, Power: 1W, Tolerance: ±1%, Operating temperature: -55...155°C, Manufacturer series: CRT, Temperature coefficient: 200ppm/°C.