Produkte > VIKING > CRT12J7E5102
CRT12J7E5102
CRT12J7E5102 Viking
CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 2512; 51kΩ; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 100ppm/°C
Case - mm: 6332
Resistance: 51kΩ
Power: 1W
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating current: 2A
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT12J7E5102 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 2512; 51kΩ; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 100ppm/°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 2512, Case - mm: 6332, Resistance: 51kΩ, Power: 1W, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating current: 2A, Manufacturer series: CRT.