Produkte > VIKING > CRT12J7E5230
CRT12J7E5230
CRT12J7E5230 Viking
CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 2512; 523Ω; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 100ppm/°C
Type of resistor: thick film
Resistance: 523Ω
Power: 1W
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...155°C
Operating current: 2A
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT12J7E5230 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 2512; 523Ω; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 100ppm/°C, Type of resistor: thick film, Resistance: 523Ω, Power: 1W, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...155°C, Operating current: 2A, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Case - inch: 2512, Case - mm: 6332, Manufacturer series: CRT.