Produkte > VIKING > CRT12J7E8250
CRT12J7E8250
CRT12J7E8250 Viking
CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 2512; 825Ω; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 100ppm/°C
Resistance: 825Ω
Type of resistor: thick film
Operating temperature: -55...155°C
Power: 1W
Operating current: 2A
Tolerance: ±5%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT12J7E8250 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 2512; 825Ω; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 100ppm/°C, Resistance: 825Ω, Case - mm: 6332, Manufacturer series: CRT, Type of resistor: thick film, Operating temperature: -55...155°C, Power: 1W, Operating current: 2A, Tolerance: ±5%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Case - inch: 2512.