Produkte > VIKING > CRT12J7F0100
CRT12J7F0100
CRT12J7F0100 Viking
crt-series.pdf CRT.pdf
Hersteller: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 2512; 10Ω; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 200ppm/°C
Type of resistor: thick film
Resistance: 10Ω
Power: 1W
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRT12J7F0100 Viking
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 2512; 10Ω; 1W; ±5%; CRT; -55÷155°C; 200ppm/°C, Type of resistor: thick film, Resistance: 10Ω, Power: 1W, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Case - inch: 2512, Case - mm: 6332, Manufacturer series: CRT.