CS220-12P
CS220-12P Central Semiconductor Corp
CS220-12x.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: SCR 1KV 12A TO220
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V
Supplier Device Package: TO-220-3
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 1 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details CS220-12P Central Semiconductor Corp
Description: SCR 1KV 12A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V, Supplier Device Package: TO-220-3, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 1 kV.