CS220-16N
CS220-16N Central Semiconductor Corp
CS220-16x.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: SCR 800V 16A TO-220-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V
Supplier Device Package: TO-220-3
Current - On State (It (RMS)) (Max): 16 A
Voltage - Off State: 800 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CS220-16N Central Semiconductor Corp
Description: SCR 800V 16A TO-220-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V, Supplier Device Package: TO-220-3, Current - On State (It (RMS)) (Max): 16 A, Voltage - Off State: 800 V.