Produkte > TDK-LAMBDA > CS250-NM245A12B
CS250-NM245A12B TDK-Lambda
CS250_350.pdf
Hersteller: TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 24V 5V 12V 250W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 250W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 10.20" L x 5.00" W x 2.00" H (259.1mm x 127.0mm x 50.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 70%
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Number of Outputs: 3
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 10 A
Current - Output 2: 10 A
Current - Output 3: 8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CS250-NM245A12B TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 24V 5V 12V 250W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 250W, Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 10.20" L x 5.00" W x 2.00" H (259.1mm x 127.0mm x 50.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 70%, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Number of Outputs: 3, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 10 A, Current - Output 2: 10 A, Current - Output 3: 8 A.