CSKA27264FR0030FK Eaton - Electronics Division
eaton-cska-smd-automotive-current-sense-resistor-kelvin-shunt-data-sheet-elx1370-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: SENSING RESISTOR,2726,3.0 MOHM,1
Power (Watts): 5W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Strip, C Bend
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.272" L x 0.260" W (6.90mm x 6.60mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: 2726
Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm)
Resistance: 3 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CSKA27264FR0030FK Eaton - Electronics Division
Description: SENSING RESISTOR,2726,3.0 MOHM,1, Power (Watts): 5W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Strip, C Bend, Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.272" L x 0.260" W (6.90mm x 6.60mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -55°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 4, Supplier Device Package: 2726, Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm), Resistance: 3 mOhms.