CTLSH1-40M563 BK Central Semiconductor Corp
CTLSH1-40M563_2-19-10.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A TLM563
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 15 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: TLM563
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTLSH1-40M563 BK Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A TLM563, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 15 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: TLM563, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V.