Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CTLSH1-40M621H BK
CTLSH1-40M621H BK Central Semiconductor Corp
CTLSH1-40M621H_DS.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A TLM621H
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 15 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: TLM621H
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V