Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CTLSH1-40M832D TR
CTLSH1-40M832D TR Central Semiconductor Corp
CTLSH1-40M832D_2-19-10.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ARRAY SCHOT 40V 1A TLM832D
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 1A (DC)
Supplier Device Package: TLM832D
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V