Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CTLSH1-40M832DS BK
CTLSH1-40M832DS BK
CTLSH1-40M832DS BK Central Semiconductor Corp
CTLSH1-40M832DS.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A TLM832DS
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: TLM832DS
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V