Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CTLSH3-30M833S BK
CTLSH3-30M833S BK
CTLSH3-30M833S BK Central Semiconductor Corp
ctlsh3-30m833s.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 3A TLM833S
Packaging: Box
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: TLM833S
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 30 V