CTLSH5-40M833 TR Central Semiconductor Corp
CTLSH5-40M833_2-17-10.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 5A TLM833
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 220pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: TLM833
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTLSH5-40M833 TR Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 5A TLM833, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 220pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: TLM833, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V.